dziekan_logo

Agregat MAMUT

Ciężki agregat uprawowy mulczujący MAMUT o głębokości pracy do 15cm i symbolu AUM22-40.

Oferujemy Państwu ciężki agregat uprawowy mulczujący MAMUT o symbolu AUM22-40 wyróżniający się tym, że posiada jedną ramę główną, do której z przodu zamontowano podwójny wał rurowy zębaty falisty (wał mulczujący). Jego naprzemiennie usytuowane wały rozbijają zbrylenia, rozdrabniają resztki roślinne, wyrównują powierzchnię gleby a przy tym wzajemnie się czyszczą (rozwiązanie zastrzeżone w UP RP).

Do środkowej części ramy głównej agregatu zamontowano kultywator dwubelkowy wyposażony w dwa rzędy zębów 40x12 umożliwiający pracę do głębokości 15cm.

Zastosowany specjalny rodzaj układu przegubowego służy do płynnej hydraulicznej regulacji głębokości pracy. Ten układ przegubowy umożliwia sterowanie agregatem z kabiny ciągnika za pomocą jednego siłownika hydraulicznego.

Zastosowanie jednego siłownika umożliwia wahnięcia boczne kultywatora, tym samym jego lepsze dopasowanie do pochyłości gleby. Obie wyżej wymienione części układu przegubowego połączono za pomocą czterech wahaczy, które zamocowano do ramy głównej czterema sworzniami pracującymi w gniazdach wyposażonych w plastikowe tulejki niewymagające smarowania.

Za ramą kultywatora do ramy głównej zamontowano zgrzebło z płynnie regulowanym dociskiem sprężynowym wyrównujące pofałdowania powierzchni uprawowej (rozwiązanie zastrzeżone w UP RP).

Tylna część owego agregatu to podwójny wał strunowy zębaty przeciwbieżny ɸ320mm na wahaczach z dociskiem tzw. wały wahaczowe (rozwiązanie zastrzeżone w UP RP), zastosowane między innymi w agregatach ścierniskowych SMOK, agregatach uprawowych HERKULES, APOLLO oraz w wale strunowym zębatym podwójnym HEROS.

Agregat ten jako ciężki agregat uprawowy może pracować na wszystkich rodzajach gleb, łącznie z glebami ciężkimi. Dzięki takiej innowacyjnej budowie agregatu można sobie pozwolić na kompleksową uprawę pola za jednym przejściem maszyny, co pozwala zaoszczędzić paliwo i cenny czas.

Wszystkie elementy ramy są poddawane procesowi śrutowania, po czym zostaje nałożona warstwa lakieru proszkowego.
MAMUT
Szerokość [m]
Symbol
                
Ilość zębów Masa [kg] Moc [KM]
2,2 AUM22 9 730 65÷85
2,5 AUM25 11 830 75÷95
2,7 AUM27 13 970 85÷105
3,0 AUM30 15 1120 95÷115
4,0 AUM40 19 1300 105÷125
nasza oferta