dziekan_logo

Agregat MAMUT LUX

Oferujemy Państwu ciężki agregat uprawowy mulczujący MAMUT LUX o symbolu AUSM 22-40. Nasz agregat wyróżnia się tym, że posiada jedną ramę główną, do której z przodu zamontowano podwójny wał rurowy zębaty falisty (wał mulczujący). Jego naprzemiennie usytuowane wały rozbijają zbrylenia, rozdrabniają resztki roślinne, wyrównują powierzchnię gleby a przy tym wzajemnie się czyszczą (rozwiązanie zastrzeżone w UP RP).

Do środkowej części ramy głównej agregatu zamontowano kultywator dwubelkowy wyposażony w dwa rzędy zębów 40x12 umożliwiający pracę do głębokości 20cm.

Zastosowany specjalny rodzaj układu przegubowego służy do płynnej hydraulicznej regulacji głębokości pracy. Ten układ przegubowy umożliwia sterowanie agregatem z kabiny ciągnika przy użyciu jednego siłownika hydraulicznego.

Zastosowanie jednego siłownika umożliwia wahnięcia boczne kultywatora, tym samym jego lepsze dopasowanie do pochyłości gleby. Obie wyżej wymienione części układu przegubowego połączono za pomocą czterech wahaczy, które zamocowano do ramy głównej czterema sworzniami pracującymi w gniazdach wyposażonych w plastikowe tulejki niewymagające smarowania.

Za ramą kultywatora do ramy głównej zamontowano zgrzebło z płynnie regulowanym dociskiem sprężynowym wyrównujące pofałdowania powierzchni uprawowej (rozwiązanie zastrzeżone w UP RP).

Tylna część owego agregatu to podwójny wał strunowy zębaty przeciwbieżny ɸ320mm na wahaczach z dociskiem tzw. wały wahaczowe (rozwiązanie zastrzeżone w UP RP), zastosowane między innymi w agregatach ścierniskowych SMOK, agregatach uprawowych HERKULES, APOLLO oraz w wale strunowym zębatym podwójnym HEROS.

Zastosowane tu narzędzia robocze dają nam pewność, że ziemia będzie odpowiednio wyrównana, uprawiona, solidnie użyźniona, nie tylko pod zboża, ale też pod warzywa, które silniej i obficiej budują systemy korzeniowe.

Agregat ten jako ciężki agregat uprawowy może pracować na wszystkich rodzajach gleb, łącznie z glebami ciężkimi. Do ramy głównej od góry zamocowano specjalny hydropak, umożliwiający bliskie usytuowanie podniesionego siewnika względem ciągnika. Przesunięcie to może sięgać nawet 1,6m. Dzięki czemu ten agregat, pomimo swojej dużej masy, może współpracować z krótkimi ciągnikami o mniejszym wydźwigu. Taka innowacyjna budowa agregatu pozwala na kompleksową uprawę pola za jednym przejściem maszyny.

Zastąpienie tradycyjnej uprawy technologią opartą na siewie w mulcz wzoruje się na naturalnych procesach zachodzących w przyrodzie i obniża liczbę zabiegów oraz zmniejsza ich intensywność. Uprawa przedsiewna ogranicza się do jednej uprawy, której celem jest wymieszanie resztek organicznych z wierzchnią warstwą roli.

Wszystko to pozwala obniżyć koszty uprawy. Mulczowane pola polepszają nośność gleby, ograniczają szkody podczas przejazdu ciężkich maszyn oraz sprzyjają równomiernej uprawie pola. Organiczna warstwa resztek pożniwnych plonu głównego lub międzyplonów wymieszanych z glebą, zwana mulczem, jest dobrym środowiskiem dla szybkiego wzrostu roślinności. Warstwa mulczu skutecznie chroni glebę przed utratą wilgoci i reguluje jej temperaturę. Wkład masy organicznej zwiększa ilość próchnicy, poprawia strukturę gleby, zwiększa jej pojemność wodną i sprzyja rozwojowi bogatego życia biologicznego w podłożu.

Wszystkie elementy ramy są poddawane procesowi śrutowania, po czym zostaje nałożona warstwa lakieru proszkowego.

UWAGA! Rozwiązania zastosowane w tych agregatach są zastrzeżone w Urzędzie Patentowym RP.
MAMUT LUX
Szerokość [m]
Symbol
                
Ilość zębów Masa [kg] Moc [KM]
2,2 AUSM22 9 830 85÷110
2,5 AUSM25 11 950 95÷120
2,7 AUSM27 13 1070 105÷130
3,0 AUSM30 15 1220 115÷145
4,0 AUSM40 19 1500 125÷160
nasza oferta