dziekan_logo

SMOK ASDS 18-32 K3F2Z

Wielu rolników staje przed trudnym wyborem jak dobrać optymalną maszynę do swoich potrzeb. Firma Dziekan wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom skonstruowała nowoczesny agregat dłutowy bezorkowy SMOK, zbudowany na dwóch lub trzech rzędach ciężkich zębów mogących uprawiać glebę do 40cm głębokości i zrywać podeszwę płużną, mogąc tym samym zastępować głębosze. Jest to szczególnie ważne, gdy mamy do dyspozycji małą moc ciągnika.

Solidne zęby od początku zaprojektowano i wykonano w firmie P.U.P.H. Dziekan (zastrzeżone w Urzędzie Patentowym RP). W owych zębach znaczenie ma kształt, regulowany kąt pochylenia w trzech pozycjach, jak również wielkość.

W agregacie zastosowano podwójny wał rurowy zębaty falisty (zastrzeżone w Urzędzie Patentowym RP). Jego zadaniem jest rozbijanie zbryleń, rozdrabnianie resztek roślinnych i wyrównywanie powierzchni gleby.

Kształt i naprzemienne usytuowanie wałów sprawiają, że radzą sobie z uprawą nawet mocno zeschniętych, twardych ziem. Zadaniem wału jest też mulczowanie pola, co podnosi nośność gleby, ogranicza szkody podczas przejazdu ciężkich maszyn oraz sprzyja równomiernej uprawie pola.

Warstwa mulczu, czyli organiczna warstwa resztek pożniwnych, skutecznie chroni glebę przed utratą wilgoci i reguluje jej temperaturę. Jest też naturalnym środkiem dla szybkiego wzrostu roślinności. Pozostałe drobne bryły zostaną rozbite przez osadzony w tylnej części wał wahaczowy zębaty przeciwbieżny z dociskiem (zastrzeżone w Urzędzie Patentowym RP).

Do tylnej części kultywatora zamontowano specjalny rodzaj równoległoboku przegubowego (rozwiązanie zastrzeżone w Urzędzie Patentowym RP), który służy do hydraulicznej regulacji głębokości pracy i którym można sterować podczas jazdy z kabiny ciągnika. Wyjątkowość tej regulacji polega również na tym, że do transportu tylna część agregatu przybliża się do kultywatora a do pracy oddala się - zmienia się środek ciężkości. To rozwiązanie wymaga o wiele mniejszego udźwigu, zatem ciągniki o mniejszej mocy mogą już z nim pracować.

Zalecany do pracy nie tylko pod zboża, ale również pod warzywa, które głęboko korzenią się, a więc gleba na nich musi być solidnie użyźniona. Polecany na wszystkie rodzaje gleb, łącznie z glebami ciężkimi wyschniętymi, do bezorkowej uprawy roli z pozostałościami roślinnymi, jak również do spulchniania przesuszonych zleżałych gleb.

Cechy charakterystycze agregatu:

• głębokość pracy od 15cm do 40cm
• szerokość agregatu 1,8m i 2,2m - dwa rzędy zębów zrywalnych (zastrzeżonych w UP RP)
• szerokość agregatu 2,6m 3,0m i 3,2m - trzy rzędy zębów zrywalnych (zastrzeżonych w UP RP)
• podwójny wał rurowy zębaty falisty ɸ530mm - przód i ɸ460mm - tył (zastrzeżony w UP RP)
• wał tylny pojedynczy strunowy zębaty przeciwbieżny wzmacniany ułożyskowany ɸ320mm
• hydrauliczna regulacja głębokości pracy na jednym siłowniku umożliwiająca lepsze kopiowanie gleby przez tylną sekcję agregatu (wahanie boczne do 10°)
• specjalny rodzaj równoległoboku przegubowego służący do płynnej hydraulicznej regulacji głębokości pracy, umożliwiający zmianę środka ciężkości agregatu (ważne do ciągników o małym wydźwigu) (zastrzeżony w UP RP)
• zabezpieczenie zębów: zrywalne kołkowe
• trzy pozycje kąta natarcia ustawienia zębów
• typowa redlica sercowa (łatwo dostępna)
• wszystkie gniazda wyposażono w samosmarne tulejki niewymagające obsługi
SMOK ASDS 18-32 K3F2Z
Szerokość [m]
  Symbol
                  
Ilość zębów Masa [kg] Moc [KM]
1,8 ASDS18K2F2Z 7 950 80÷105
2,2 ASDS22K2F2Z 9 1250 100÷135
2,6 ASDS26K3F2Z 11 1530 125÷165
3,0 ASDS30K3F2Z 13 1620 150÷195
3,2 ASDS32K3F2Z 15 1780 175÷225
nasza oferta