dziekan_logo

SMOK AS22-30 K2T2WZ2

Oferujemy Państwu bezorkowy agregat ścierniskowy SMOK AS22-30 K2T2WZ2, którego przednia część to dwubelkowy (profil 100x100x8) masywny kultywator ścierniskowy, do którego zamocowano elastyczne zęby sprężynowe skutecznie unikające uszkodzeń zakończone redlicą sercową z bocznymi skrzydełkami podcinającymi ściernisko w pasie o szerokości 40 do 45cm. Zadaniem owych zębów jest podcinanie i spulchnianie gleby oraz jej wymieszanie z resztkami roślinnymi na głębokość od 8 do 20cm.

W spulchnioną przez kultywator ścierniskowy glebę z dużą łatwością zagłębiają się talerze brony talerzowej, będącej tylną częścią agregatu. Bronę talerzową zbudowano z dwóch rzędów naprzemiennie zazębiających się talerzy karbowanych.

Zastosowanie takiego rodzaju talerzy zmniejsza zapotrzebowanie na moc ciągnika potrzebnej do pracy, a pozostałe resztki roślinne wtłacza w głąb gleby. Usytuowane zaś naprzemiennie talerze wzajemnie się czyszczą i lepiej rozdrabniają resztki roślinne. Za talerzami zamontowano zgrzebło z płynnie regulowanym dociskiem sprężynowym (rozwiązanie zastrzeżone w UP RP) wyrównujące pofałdowania powierzchni uprawowej.

Do rozbicia pozostałych resztek zbryleń zamontowano podwójny wał strunowy zębaty z zastrzeżonym w Urzędzie Patentowym RP rozwiązaniem, tzw. wały wahaczowe z dociskiem zastosowane między innymi w agregatach uprawowych HERKULES i APOLLO.

Między kultywatorem a broną talerzową zamontowano układ przesuniętego równoległoboku. Takie rozwiązanie umożliwia wydłużenie agregatu do pracy a skrócenie do transportu, co szczególnie ważne w transporcie i ciągnikach o mniejszym udźwigu.

Zastosowanie jednego siłownika hydraulicznego umożliwia boczne wahnięcia tylnej części agregatu, tym samym lepsze dopasowanie do pochyłości gleby. Wyżej wymienione rozwiązanie służy do płynnego hydraulicznego regulowania głębokości pracy agregatu z kabiny ciągnika (rozwiązanie zastrzeżone w UP RP).

Dzięki takiej innowacyjnej budowie agregatu można sobie pozwolić na kompleksową uprawę gleby za jednym przejściem maszyny. Zgodnie z zasadą "Tak dużo zabiegów jak to konieczne, tak mało jak to możliwe". Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić paliwo i cenny czas.

Zalecany do prac na glebach lekkich, średnich, średnio-ciężkich, na nieużytki i poplony.

Wyposażenie agregatu:

• dwa rzędy zębów z zabezpieczeniem ślimakowym (non stop)
• płynnie hydraulicznie regulowana głębokość pracy z jednym siłownikiem umożliwiająca lepsze kopiowanie gleby, zaś układ przesuniętego równoległoboku zamontowany między kultywatorem a broną talerzową umożliwia wydłużenie agregatu do pracy a skrócenie do transportu (rozwiązanie zastrzeżone w UP RP)
• dwa rzędy talerzy garbowanych
• zgrzebło wyrównujące z płynnie regulowanym dociskiem sprężynowym (listwa) (zastrzeżone w UP RP)
• podwójny wał strunowy zębaty przeciwskrętny wzmacniany
• wszystkie gniazda wyposażono w samosmarne tulejki niewymagające obsługi

Wszystkie elementy ramy są poddawane procesowi śrutowania, po czym zostaje nałożona warstwa lakieru proszkowego.

UWAGA! Rozwiązania zastosowane w tych agregatach są zastrzeżone w Urzędzie Patentowym RP
SMOK AS22-30 K2T2WZ2
Szerokość [m]
  Symbol
                  
Ilość zębów Masa [kg] Moc [KM]
2,2 AS22K2T2WZ2 5 1180 85÷105
2,6 AS26K2T2WZ2 6 1360 105÷125
3,0 AS30K2T2WZ2 7 1600 125÷160
nasza oferta