dziekan_logo

Pług dłutowy bezorkowy CENTAUR

Pług dłutowy bezorkowy mulczujacy CENTAUR został skonstruowany do głębokiej uprawy gleby w celu zlikwidowania tak zwanej podeszwy płużnej, zmniejszenia szkodliwego zagęszczenia gleby (poprzez mulczowanie) spowodowanego stosowaniem ciężkiego sprzętu rolniczego, intensywnymi zabiegami agrotechnicznymi, wpływem nawozów i środków chemicznych których efektem jest powstanie warstw trudno przepuszczalnych. Taka struktura gleby uniemożliwia prawidłowy rozwój roślin szczególnie głęboko korzeniących się takich między innymi jak: kukurydza, buraki cukrowe, rzepak, lucerna, koniczyna.

Regulowane w czterech pozycjach wielofunkcyjne zęby pozwalają dostosować kąt natarcia zęba do potrzeb i efektywnej pracy oraz prawidłowe spulchnianie gleb średnio-zwięzłych i zwięzłych do głębokości 60cm.

Zastosowane w budowie pługa podwójne wały rurowe zębate faliste φ530mm - przód φ460mm - tył podczas swojej pracy powodują rozbicie i drenaż wierzchniej czasami zaskorupionej warstwy gruntu, tym samym zwiększając jej przepuszczalność.

Nasz pług może być użyty do bezorkowej uprawy roli z pozostałościami roślinnymi jak również może spulchniać przesuszone zleżałe gleby. Może również zostać użyty do rekultywacji pastwisk i ugorów na wszystkich rodzajach gleb od lekkich do ciężkich.

Do płynnej hydraulicznej regulacji głębokości pracy pługa w czasie jazdy z kabiny ciągnika zastosowano nowy przesunięty układ przegubowy z jednym siłownikiem hydraulicznym zamontowany pomiędzy ramą słupic a tylnim modułem typu F2Z, który jest zbudowany z podwójnych wałów rurowych zębatych falistych, do których dodano sekcję krusząco-ugniatającą zbudowaną z podwójnego wału strunowego lewo- i prawoskrętnego wzmacnianego o średnicy φ320, pełnych przetłaczanych talerzy wału i rur o całej długości wałka posiadającego 8 strun zębatych. Do regulacji nacisku pracy sekcji tylnego podwójnego wału strunowego zastosowano układ przegubowy z rozwiązaniem zastrzeżonym w UP RP, tzw. wały wahaczowe z dociskiem, zastosowany miedzy innymi w agregatach uprawowych HERKULES, APOLLO i wale strunowym HEROS.

Jest to maszyna wielofunkcyjna odpowiadająca wyzwaniom dzisiejszych czasów. Zgodnie z zasadą „Tak dużo zabiegów jak to konieczne, tak mało jak to możliwe”. Dzięki takiej innowacyjnej budowie pługa można sobie pozwolić na głęboszowanie, mulczowanie i uprawę gleby za jednym przejściem maszyny, co pozwala zaoszczędzić paliwo i cenny czas.


Wyposażenie standardowe i podstawowe parametry:

• zabezpieczenie kołkowe (zrywalne)
• dwa rzędy redlic z wymiennymi elementami roboczymi firmy KRAMP
• rozstaw korpusów regulowany
• lemiesze skrzydłowe boczne o regulowanej wysokości
• wymienne dwustronne dłuta
• gniazda śrub zrywalnych wykonane ze specjalnej samohartującej stali
• gniazda wahaczy wyposażone w plastikowe tulejki niewymagające smarowania
• rama wykonana z profila 200x200x8-10
• głębokość pracy do 60cm
• prześwit pod ramą 85cm
• regulacja kąta natarcia redlic w czterech pozycjach

W wyposażeniu standardowym:
a) podwójny wał rurowy falisty (mulczujący) zastrzeżony w UP RP;
b) podwójny strunowy wał zębaty na wahaczu (rozwiązanie zastrzeżone w UP RP).

Płynnie hydraulicznie regulowana głębokość pracy z nowym rozwiązaniem zastrzeżonym w UP RP, tj.:
a) w stanie spoczynkowym tylny zespół wałów jest blisko redlic, co jest ważne w trakcie transportu, a środek ciężkości przesuwa się w kierunku ciągnika;
b) podczas pracy tylny zespół wałów oddala się od redlic zwiększając tym samym przestrzeń pomiędzy tymi dwoma podzespołami.
CENTAUR
Szerokość robocza [m] Szerokość wału [m]
Symbol
                
Głębokość pracy [cm] Ilość słupic Masa [kg] kpl. Zapotrzebowanie na moc [KM]
2,5 2,5 GPDSC25F2Z2 do 60 cm 5 1500 100÷150
2,5 2,7 GPDSC27F2Z2 do 60 cm 5 1650 110÷160
3,0 3,0 GPDSC30F2Z2 do 60 cm 7 1900 140÷220
3,0 3,2 GPDSC32F2Z2 do 60 cm 9 2150 180÷290
3,8 4,0 GPDSC40F2Z2 do 60 cm 13 2500 260÷400
nasza oferta