dziekan_logo

Pielnik-obsypnik wzmocniony

Pielnik-obsypnik typu POT 16, POC 22 i POP 28 jest narzędziem przeznaczonym do prac pielęgnacyjnych przy obsypywaniu redlin ziemniaków, a po wymianie korpusów obsypników na gęsie stopki, może pracować jako pielnik do upraw międzyrzędowych przy spulchnianiu gleby i niszczeniu chwastów.

Pielnik–obsypnik jest przystosowany do zawieszania na trzypunktowym układzie zawieszenia (TUZ) ciągnika.

Pielnik–obsypnik ciągnikowy to wielofunkcyjne urządzenie pielęgnacyjne do upraw roślin. Może być wykorzystywane przy zabiegach odchwaszczania, spulchniania międzyrzędzi, obredlania rzędów roślin takich jak ziemniaki, pomidory, kukurydza, buraki, fasola, sałata, truskawki, słonecznik, tytoń, drzewka owocowe o wysokości uprawy do 60cm, opcjonalnie 80cm.

Pielnik składa się z samodzielnych sekcji montowanych na belce poprzecznej. Rozstaw między sekcjami regulowany jest płynnie w zakresie od 20cm do 90cm, opcjonalnie do 300cm. Maszyna dostosowana jest do różnych wymogów co do twardości gleby. Głębokość pracy zależna jest od warunków panujących w uprawie.

Maszyna ta jest dostępna w wersjach 2-7 sekcyjnych.

Pielnik–obsypnik wyposażony w dozowniki nawozu znacząco podnosi walory użytkowe maszyny. Daje możliwość jednoczesnego odchwaszczania i nawożenia upraw. Dozowniki przeznaczone są do wysiewania granulowanych i sypkich nawozów oraz innych niezbrylonych materiałów sypkich w uprawach międzyrzędowych.

Zastosowanie dozownika nawozów w pielniku-obsypniku pozwala wysiać bardzo precyzyjną dawkę nawozów w regulowanej odległości od rośliny i jej systemu korzeniowego, co z kolei bardzo korzystnie wpływa na rozwój roślin i na oszczędności w zużyciu nawozów mineralnych (nawóz wysiewany jest w miejscu optymalnego wykorzystania go przez system korzeniowy rośliny).
Pielnik-obsypnik wzmocniony
Szerokość [m]
Symbol
                
Liczba sekcji Masa [kg]
1,6 POT16 3 115
2,2 POC22 4 150
3,0 POP28 5 200
4,5 POC45 7 270
nasza oferta